دسته بندی نشده

راهنمای خرید تشک

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/6″][vc_single_image image=”28220″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”#titel6″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][vc_single_image image=”28196″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”#titel5″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][vc_single_image image=”28224″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”#titel9″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][vc_single_image image=”28188″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”#titel3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][vc_single_image image=”28180″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”#titel2″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][vc_single_image image=”28216″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”#titel1″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn” text_larger=”no”]خواب یکی از مهمترین فرایندهای محافظتی بدن است که نه تنها عاملی برای بازیابی انرژی از دست رفته شما شده، که موجب افزایش کارکرد سیستم ایمنی بدن و عملکرد مغز در طی روز می‌شود.

عوامل متععدی می‌توانند زمان خواب و استراحت شما را تحت تاثیر قرار دهند. تشک شما از موثرترین موارد تاثیرگذار در نوع خواب است که می‌تواند روزی زیبا یا صبحی همراه با دردهایی مانند گرفتگی عضلات و یا ستون فقرات همراه باشد.

ما در راهنمای خرید تشک

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text css_animation=”fadeInRight” text_larger=”no”]

آنچه که در مورد تشک ها باید بدانید:

 • تشک‌های فنری متصل  متشکل از فنر و قاب فریم فولادی و بست‌های به صورت سیم پیچ و یا گیره است. این نوع تشک مناسب افرادی است که مشکلاتی وابسته به ستون فقرات ( مانند دیسک کمر ) نداشته و انتخاب راحتی آن به وزن افراد بستگی دارد.
 • تشک‌های فنری منفصل ساخته شده از فنرهای ردیف شده در پاکت‌هایی از جنس پارچه هستند که به علت قیمت بالا طرفداران خاص خود دارد. این مدل تشک به دلیل استفاده از انواع فوم و نوع فنر ذکر شده سطحی نرم داشته و تمام قسمت‌های بدن توسط تشک تحت پوشش قرار می‌گیرد.
 • تشک‌های طبی با هسته مرکزی فوم ‌های طبی به علت سفتی سطح آن‌ها، مناسب افرادی می‌باشد که به تشک‌های سفت عادت دارند و یا به توصیه پزشک ( به دلیل مشکلات ناشی از ستون فقرات مانند دیسک کمر ) مجبور به استفاده از آن هستند.
 • تشک‌های طبی فنری که از ساختار مرکزی فنر به همراه فوم‌های طبی برخوردارند؛ طیف وسیعی از مصرف کنندگان را شامل شده است. کیفیت بالا و قیمت این دسته از تشک‌ها  مهمترین دلیل فروش بالای آن‌ها شده است.
 • تشک‌ها در همان ماه‌های اولیه پس از خرید، کیفیت خود را بروز می‌دهند. پس بهتر است تشکی را انتخاب کنید که دارای خدمات پس از فروش و گارانتی باشد.

[/vc_column_text][vc_separator color=”black”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text css_animation=”fadeInRight” text_larger=”no”]

نشانه‌های معیوب شدن تشک

کیفیت خواب شما رابطه مستقیم به کیفیت تشکی که روی آن می‌خوابید دارد. تشک خوب تشکی است که بدن شما روی آن احساس آرامش داشته و هنگامی که  روی آن می‌خوابید ستون فقرات شما بدون انحراف به طرفین، احساس راحتی می‌کند

 • یکی از مهمترین نشانه‌های زمان تعویض تشک، ایجاد فرورفتگی یا برامدگی در سطح آن می‌باشد. اگر در تشک خود گودافتادگی و یا برآمدگی مشاهده می‌کنید ، بی مقدمه با نمایندگی تشک خود تماس بگیرید.
 • مواد تشکیل‌دهنده درون تشک سالم در برابر فشار مقاوم هستند. برای امتحان کردن، کافی است با فشار دست روی تشک ویا دراز کشیدن روی آن از سلامت مواد داخلی آن اطلاع پیدا کنید. در چنین شرایطی نباید بدن شما در تشک فرو رود و یا فشار وراد شده توسط دست براحتی آن را گود نماید.
 • یکی دیگر از نشانه‌های معیوب شدن تشکتان؛ فنرهای آن مانند زمان خرید نیست و صدای غژغژ آن‌ها آزار دهنده شده است.
 • پارچه رویه تشک شما ساییده یا پاره شده است.
 • احساس ناخوشایند متفاوتی که درهنگام استراحت در مقایسه با استفاده از دیگر تشک‌های راحتی دارید یکی از علائم پایان عمر تشک است.
 • احساس کمردرد خفیف پس از بیدار شدن، از نشانه‌های نامناسب بودن و خراب شدن تشک شماست ، اگرچه به نظر می‌رسد در اثر کمبود خواب کافی باشد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_separator color=”black”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text css_animation=”fadeInRight” text_larger=”no”]

 هنگام خرید تشک حتما به نکات زیر توجه کنید:

 • قبل از اقدام به خرید تشک ، نیازهای خود را در زمان خواب مد نظر قرار دهید
 • فضای موجود در اتاق تان را بسنجید
 • عادت‌های هنگام خواب خود را در نظر بگیرید
 • اگر متاهل هستید حتما با همسر خود برای انتخاب تشک به فروشگاه مراجعه و با هم تشک را امتحان کنید
 • در هنگام خرید از فروشنده مشاوره بگیرید تا تشک‌هایی که مناسب وزن و ویژگی‌های جسمی‌تان هستند را به شما معرفی کند.
 • برای پی بردن به کیفیت تشک حتما برای مدت زمانی بیش از چند دقیقه روی آن دراز بکشید زیرا نمی‌توان با لمس کردن و چند دقیقه کوتاه دراز کشیدن روی آن به کیفیت کالا پی برد
 • به نسبت وزن خود و تراکم فنر و ضخامت تشک توجه ویژه داشته باشید. هر چه وزن فرد بالاتر باشد باید تعداد فنرها و ضخامت تشک نیز بیشتر باشد
 • اگر قرار است تشک دو نفره بخرید حتما به اندازه آن توجه کنید و هرگز از دو عدد تشک یک نفره به جای تشک دو نفره استفاده نکنید
 • از تشک‌های یونولیتی به هیچ وجه استفاده ننمایید.
 • از خرید تشک‌های بدون اصالت و گارانتی خودداری کنید

[/vc_column_text][vc_separator color=”black”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text css_animation=”fadeInRight” text_larger=”no”]

عوامل موثر بر قیمت تشک 

یکی از مهمترین عوامل منجر به خرید افراد، قیمت محصول است، که گاهی بدون در نظر گرفتن عوامل موثر بر قیمت آن، مورد قضاوت قرار می‌گیرد. قیمت تشک‌ها نیز مانند همه کالای تولید شده تحت تاثیر عوامل مختلف است. با اشاره به آنها این عوامل را برمی‌شماریم:

در تشک‌های فنری، نوع فنر ( متصل یا منفصل)، سایز و اندازه تشک ( کودک و نوجوان یک نفره یا دو نفره بودن تشک )، نوع اسفنج استفاده شده ، ارتفاع فوم طبی به کار رفته در ساختار آن، انواع فوم حافظه‌دار و نوع پد‌های به کار گرفته شده روی تشک‌های طبی و نیز جنس پارچه‌های به کار رفته در تشک تاثیر مستقیم در قیمت نهایی این محصول تولید شده دارد.

[/vc_column_text][vc_separator color=”black”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInRight” text_larger=”no”]

انواع تشک‌های برند وگال

 1. تشک‌های طبی : این دسته از تشک‌های وگال دارای ساختاری طبی متشکل از فوم‌های هوشمند به همراه فوم‌های طبی است که خود به چند گروه متفاوت تقسیم بندی می‌شوند. از بارزترین ویژگی این دسته از تشک های وگال پیشگیری و کاهش درد ستون فقرات و گرفتگی های عضلانی است .
  تشک برقی معروف به تشک حرارتی که شامل یک پد برقی با قابلیتهای خاص جهت کاهش درد به وسیله گرما است .
  تشک سوپر طبی که به دلیل استفاده لایه‌های بیشتری از فوم‌های طبی نسبت به تشک های دیگر ارتفاعی بالاتر و تحمل وزن بیشتری نیز دارند و مناسب برای افرادی است که عادت به بستری سفت عادت محتاجند.
  تشک طبی فنری که دارای اسکلت فنری با بیشترین تراکم فنر در بین نمونه‌های مشابه بازار و پاور فریم فولادی جهت محافظت لبه‌های تشک است. این نوع از تشک‌های وگال علاوه بر فنر از ساختار طبی برخوردار بوده که هر کدام به تناسب وزن و نوع کاربرد منحصر بفرد هستند.
  تشک ویژه افراد سنگین وزن که هسته مرکزی آن‌ها دارای ریباند برای تقسیم و انتقال نیرو به صورت یکسان در تشک و علاوه بر آن باعث افزایش تحمل وزن واردشده بر سطح تشک می‌شود. در این نوع تشک از فوم طبی ویژه و اسفنج تراکم 40 کیلوگرم نیز استفاده گردیده است که موجب انطباق‌پذیری سطح تشک شده و کاهش دردهای ناشی از افزایش وزن فرد را در پی خواهد داشت.
 2. تشک لاکچری : این رده از تشک‌های وگال به دلیل به کار گرفتن تکنولوژی‌های خاص دنیای خواب از ویژگی‌های منحصربفردی برخوردار هستند.
 3. تشک تخت یا باکس وگال که ساختاری سلولوزی داشته و قابلیت جایگزینی با تخت خواب‌های حجیم و سنگین را دارا بوده و سبک بودن و راحتی حمل و انتقال از ویژگی‌های مثبت آن می‌باشد.
 4. تشک سنتی : با معرفی چندین مدل با محتویات متفاوت ، حق انتخاب‌های مختلفی بر حسب نیاز شما ، برایتان فراهم می‌کند. این مدل ها را برای سفر و مهمان نیز قابل استفاده می‌باشند.
 5. کودک و نوجوان : این دسته شامل سه سایز مختلف برای رده های سنی کودک که سایز 130 *70 است و نوحوان که دارای دو سایز 80*140 و 80*180 بوده با دو مدل نرمال و طبی هستند.
 6. تشک بیمارستانی در سه ارتفاع متفاوت تولید شده از فوم پلی‌اتیلن با ویژگی‌های آنتی باکتریال و آنتی‌مایت می‌باشد.

[/vc_column_text][vc_separator color=”black”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInRight” text_larger=”no”]

برای نگهداری از تشک به نکات زیر توجه کنید

پس از خرید تشک نگهداری و نحوه استفاده از آن در طول عمر کالا بسیار حائز اهمیت است. برای نگهداری از تشک به نوع طبی و یا فنری بودن آن باید توجه شود . زیرا تشک‌های فنری در معرض رطوبت مستقیم ،به دلیل استفاده از ساختار فلزی فنرها دچار آسیب شده و از طول عمر آن کاسته می‌شود.

 • برای حفظ ساختار تشک خود آن را روی سطحی یک دست و هموار مانند MDF قرار دهید.
 • در صورت امکان از محافظ تشک ضدآب استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن تشک از دستمال نمناک و سشوار استفاده نمایید.
 • در صورت نیاز به شستشو با آب ، تشکتان را به حالت ایستاده و عمود بر زمین نگه دارید و پس از شستشو آن را در معرض نور خورشید و گردش هوا قراردهید
 • اجازه ندهید بچه‌ها از تشک‌ها به جای تشک جامپینگ خود استفاده کنند

[/vc_column_text][vc_separator color=”black”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *