وگال نیوز خواب علمی

تاثیر خواب بر روابط جنسی

[vc_row][vc_column width=”5/6″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

تاثیر خواب بر روابط جنسی

رابطه بین خواب و تمایلات جنسی چگونه است؟ به طور معمول اتاق خواب مکانی برای استراحت و خواب و همچنین برقراری رابطه جنسی است . با وجود اهمیت تاثیر خواب و رابطه جنسی بر ایجاد یا کاهش استرس ، به صورت نامحسوس آن ها را نادیده میگیریم . تحقیقات نشان داده اند که خواب کافی با رابطه جنسی بهتر در ارتباط است. طبق مطالعاتی که بر روی زنان انجام شد، دریافتند با افزایش یک ساعت خواب شبانه ، روز بعد میل جنسیشان 14 درصد افزایش پیدا کرد. احتمالا این آمار برایتان قابل توجه نباشد اما مسلما این مطلب یرایتان جالب خواهد بود که با تغییر ساعت خواب از ساعت 2 نیمه شب به ساعت 11 شب ، تمایلات جنسی به سه برابر قابل افزایش است .[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

تنظیمات هورمونی پس از خواب

زنان بیش از مردان دچار کمبود خواب می شوند و بیشترین شکایت جنسی که آتاثیر خواب برروابط جنسینها را نزد پزشک فرا می خواند تمایل کم به برقراری رابطه است .  نکته قابل توجه این است که ، بیش از حد خسته شدن برای رابطه جنسی دلیل اصلی زنانی است که باعث از بین رفتن این میل خود می شوند . در مقابل خواب کافی شبانه می تواند میل جنسی شما را افزایش دهد . بررسی های جدید نشان داد که هر چه زنان زمان بیشتری را در خواب سپری می کنند ، در روز بعد علاقه بیشتری به برقراری رابطه نشان می دهند . تنها یک ساعت خواب اضافه منجر به 14 درصد شانس ایجاد رابطه جنسی شد . طبق مطالعات انجام شده ، از آنجائیکه هم مردان و هم زنان در حال مبارزه با استرس هستند اما نتایج نشان می دهند که استرس و بی خوابی تاثیر بیشتری بر تمایل جنسی و باعث کاهش آن می شود . عدم خواب کافی و استرس منجر به ترشح هورمون کورتیزول و در نتیجه باعث کاهش سطح تستسترون خون می شود . تستسترون نقش اساسی در ایجاد و برقراری رابطه جنسی ، در هر دو شخص مرد و زن دارد . سطح هورمون تستسترون در بدن مردان به طور طبیعی بالاتر از بدن زنان است . بنابراین با توجه به معرفی تستسترون به عنوان منبع انرژی ، کورتیزول آزاد شده در اثر استرس و کمبود خواب ، ممکن است باعث خالی شدن منبع انرژی زن شود در حالی که نیمی از این منبع در مرد را خالی کرده است . اگر چه بیشترین تاثیر استرس و کمبود خواب بر عملکرد جنسی زنان است ، اما مردان نیز از این مشکل مبرا نسیتند . یک مطالعه روی مردان جوان سالم نشان داد که کمبود خواب منجر به کاهش سطح تستسترون ، هورمون انرژی بخش ، می شود . بنابر این همانطور که در مشاهده تحقیقات بر روی زنان نشان داد ، برای مردان نیز خواب بهتر در شب هم منجر به عملکرد بهتر جنسی آن ها می شود .

تاثیر رابطه جنسی بر کیفیت خواب

در حالی که خواب و استرس روی رابطه جنسی تأثیر دارد ، عکس آن نیز صادق است. یعنی رابطه جنسی هم روی خواب و استرس تأثیر می گذارد. بنا بر گفته متخصصان حوزه روانشناسی ، داشتن رابطه جنسی کم می تواند باعث بی خوابی و تحریک پذیری شود . طبق نتایج تحقیقات انجام شده ، پس از ارگاسم ، هورمون استرس در بدن کاهش می یابد و باعث ایجاد هورمون اکسی توسین معروف به هورمون عشق می شود ، این هورمون نقش اساسی در ارتباط زوجین دارد و همچنین باعث خواب بهتر می شود . در بین زنان با به ارگاسم رسیدن ، افزایش هورمون استروژن باعث خواب عمیق تر و در مردان افزایش هورمون پرولاکتین باعث خواب آلودگی می شود .

متخصصان اظهار داشته اند که با رعایت بهداشت خواب می توان به کاهش مشکلات جنسی کمک کرد و بلعکس برای مشکلات خواب بعضی از افراد از رابطه جنسی سالم کمک گرفت .

شرکت وگال با استفاده از تکنولوژی و در اختیار گرفتن علم روز دنیا در رده تشک های لاکچری خود ، دست به تولید تشک لاکچری رومنس نموده است ، که برای ایجاد رابطه بهتر و خواب لذت بخش به شما کمک می کند . دیدن اطلاعات این تشک خالی از لطف نیست .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]شما نیز می توانید با نوشتن نظر و دیدگاه خود ما را در بهبود مقاله به ما کمک کنید[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *